Sülük

Eski çağlardan beri, sülükler, kan alma yoluyla birçok hastalığın ve hastalığın tedavisi için kullanıldı; bu, saf olmayan kanın çıkarılmasının vücudu iyileştireceği umuduyla kanın çekildiği bir yöntemdi. İster inanın ister inanmayın, sülük tedavisi bazen hastalıkların tedavisinde en iyi alternatiftir ve hatta farmakolojik tedavileri geride bırakır. İnsan vücuduna iyileştirici etkileri nedeniyle, bu geleneksel hastalıkların iyileştirilmesi yöntemi günümüzde hala gelişmektedir.

Antik Mısır’ın zamanından beri sülükler, sinir sistemi anormalliklerini, diş problemlerini, cilt hastalıklarını ve enfeksiyonları tedavi etmek için tıpta kullanılmıştır.

Bugün, çoğunlukla plastik cerrahi ve diğer mikrocerrahi kullanılır. Bunun nedeni, sülüklerin kan pıhtılarını önlemek için çalışan peptitleri ve proteinleri salgılamalarıdır. Bu sekresyonlar ayrıca antikoagülanlar olarak bilinir. Bu, iyileşmesine yardımcı olmak için yaralara akan kanı tutar.

Günümüzde sülük tedavisi basit ve ucuz bir şekilde komplikasyonları önlemesi nedeniyle bir canlanma görmektedir.

suluk bayan

bayan-suluk

Bayan Hacamatçı Ayşe Özcan

Bayan Hacamatçı Ayşe Özcan

Yılların verdiği tecrübe ile bana ulaşıp hacamat yaptırabilirsiniz. Evinizde toplu arkadarş grubunuza Hacamat Tedavisi …

kupa-hacamat

Hacamat Kupa Tedavisi

İnsanlar vücuttaki iltihap veya ağrıyı hafifletmek için bu tedaviyi kabul ederler. Bazıları da rahatladığını …

Hacamat Türleri Nelerdir?

Hacamat Türleri Üç farklı geleneksel çukurluk yöntemi kullanılmıştır. Bu yöntemler kuru çukurluğu, ıslak çukurluğu …