Etiket: <span>Kinesio</span>

Kinesio Tapei Farklı Yapan Nedir?

Bantlama sadece teyp için bir fikirle gelmedi ve sonra başkalarının onunla neler yapabileceğini görmek için arkasına yaslandı. Önceliği daima hastalarını daha iyi hissettiriyor. Dünya çapında binlerce eğitimli uygulayıcı ve eğitmenin katkısına ek olarak, daha iyi hasta bakımı amacıyla tasarlanan uygulamaların, ürünlerin ve uyarlamaların geliştirilmesinde aktif olmaya devam etmektedir. Yeni terapötik sonuçlar göz önüne alındığında ilerleme süreklidir. Eğer Kinesio değişiklik yapmayı yavaşlatabilirse, her yeniliğin Dr. Kase ve uzman ekibi tarafından ve sahada eğitimli uygulayıcılar tarafından kapsamlı bir şekilde test edildiğini aklınızdan çıkarmayın.

Kinesio® Bantlama Tekniği, yaş gruplarında ortopedik, nörolojik ve hatta otonomik patolojiler gibi her türlü klinik durum için tedaviye izin veren terapötik bir bantlama yöntemidir. Uygulama kılavuzları normal dolaşım / lenfatik akışa, normal kas fonksiyonuna, fasyal dokunun yeniden şekillenmesine izin verir ve yardımcı olur ve eklem dengesini geliştirebilir. Kinesio® Bantlama Yöntemi, vücudu homeostaza doğru yönlendirmek için tasarlanmıştır.

İki bantlama var ve bunun bir nedeni var. Kinesio Tape’nin ileri düzey ihtiyaçların ve tıbbi kullanımdaki özel kullanımlarının farkında olan Dr. Kase, gelişmiş bant ürünündeki yapıştırıcının daha mikro hedefli parmak izi modelini temsil eden Kinesio Tex Gold FP’yi yarattı. Bu özellikle dolaşım, lenfatik veya nörolojik tedaviler için kullanıldığında etkilidir. Birçok kas ve eklem Kinesio Bantlama teknikleri için, Kinesio Classic bant hala uygulayıcı veya günlük kullanıcı seçimidir.

Klasik ve “FP” Kinesio Bantlar çok ortak noktalara sahiptir. Başından beri, Dr. Kase, kasetinin cildin yüzeysel katmanlarının niteliklerini taklit etmesi gerektiğine inanıyordu: epidermis. Kinesio Tex Tape’ın kalınlığı yaklaşık olarak epidermis ile aynıdır. Bu tasarım elemanı, uygun şekilde uygulandığında cilt üzerindeki bant distraksiyonunu azaltmayı amaçlamıştır. Yaklaşık 10 dakika sonra, kasetin bilinçli tanınması azalır, ancak vücuda ve beyine proprioseptif giriş devam eder.

Bantlama lifleri, uzunlamasına% 40 ila 60’lık bir uzunluğa dayanacak şekilde tasarlanmıştır. (Kinesio Tex Tape’ın 10 inç’lik bir şeridi, toplam uzunluktaki 14 ila 16 inç’e kadar uzayacaktır). Bu, diz, bel ve servikal bölge gibi bölgelerde normal cildin esneme kapasitesidir.

Isı ile aktive edilmiş akrilik yapıştırıcı, parmak izlerine benzer bir dalga modelinde kumaşa bağlanır. Bu cilt sık sık konvolüsyon olarak görülen, kaldırılmasına yardımcı olur. Nefes alabilirlik ve hassas yapışkan, cilt tahrişi olmaksızın tekrarlanan uygulamalara izin verir. Deri gibi Kinesio Tex bant gözeneklidir. Pamuklu lateks içermeyen kumaş ve dalga paterni yapıştırıcısının kombinasyonu, cildin nefes almasını sağlayarak hasta konforunu arttırır. Pamuk liflerine uygulanan suya dayanıklı koruyucu madde, nem penetrasyonuna karşı direnç gösterir ve “hızlı kuruma” olanak tanır. Bu, hastanın duş almasını ve bandın üç ila beş gün boyunca etkili ve iyi durumda kalmasını sağlar.

Tüm bantlama ürünleri, cildinize nazik davranacak, günlerce rahatlık sağlayacak şekilde tasarlanmıştır ve rehabilitasyon sürecinin herhangi bir aşamasında normal hareketliliğe olanak tanır.

Bayan Hacamatçı Ayşe Özcan

Bayan Hacamatçı Ayşe Özcan

Yılların verdiği tecrübe ile bana ulaşıp hacamat yaptırabilirsiniz. Evinizde toplu arkadarş grubunuza Hacamat Tedavisi …

kupa-hacamat

Hacamat Kupa Tedavisi

İnsanlar vücuttaki iltihap veya ağrıyı hafifletmek için bu tedaviyi kabul ederler. Bazıları da rahatladığını …

Hacamat Türleri Nelerdir?

Hacamat Türleri Üç farklı geleneksel çukurluk yöntemi kullanılmıştır. Bu yöntemler kuru çukurluğu, ıslak çukurluğu …