Hacamat

Hacamat terapisi bir çeşit “eski” alternatif tedavidir. İslami inançlara dayalı bir terapi olarak başladı. Bilim öncesi bir kültürün bir yönü. O zamanlar, hastalıkların ve sağlığın fizyolojik mekanizmaları hakkında herhangi bir ipucu yoktu.

Hacamat terapisi bir çeşit kan almadır. Bunu daha iyi tartışacağımız, bunu gerçekleştirmenin farklı yolları vardır. Süreç, bir kişinin cildine karşı bir fincan yerleştirilmesini içerir. Daha sonra, barda bir kısmi vakum üretilir. Bunu yaparlar, böylece kan cildin içine çekilir. Vakum yapmanın geleneksel yolu, kabın içindeki havanın üstüne tütsü yakarak ısıtılmasıdır.

Günümüzde en yaygın çırpma şekli “ıslak çukurluk” olarak adlandırılmaktadır. Bu tedavide, terapist cildini dilimleyecek ve böylece kan akmaya başlayacaktır. Bu farklı amaçlar için yapılır. Bunlar arasında durgun kanın çıkarılması, ısının dışarı atılması ve farklı rahatsızlıkların tedavisi yer alır. 

bayan hacamatçı

bayan haccame

Bayan Hacamatçı Ayşe Özcan

Bayan Hacamatçı Ayşe Özcan

Yılların verdiği tecrübe ile bana ulaşıp hacamat yaptırabilirsiniz. Evinizde toplu arkadarş grubunuza Hacamat Tedavisi …

kupa-hacamat

Hacamat Kupa Tedavisi

İnsanlar vücuttaki iltihap veya ağrıyı hafifletmek için bu tedaviyi kabul ederler. Bazıları da rahatladığını …

Hacamat Türleri Nelerdir?

Hacamat Türleri Üç farklı geleneksel çukurluk yöntemi kullanılmıştır. Bu yöntemler kuru çukurluğu, ıslak çukurluğu …