Etiket: <span>ayşe özcan</span>

Bayan Hacamatçı Ayşe Özcan

Bayan Hacamatçı Ayşe Özcan

Yılların verdiği tecrübe ile bana ulaşıp hacamat yaptırabilirsiniz. Evinizde toplu arkadarş grubunuza Hacamat Tedavisi Yaptırın! Hemen Arayın. Mesai saati dışında açık olarak hizmet vermekteyim. İstanbul için Maltepe’den istediğiniz yere gelerek hacamat yapabilirim. Profesyonel bayan haccame, bayan hacamatçı olarak uzmanlaştım. Hacamat ve kupa terapisi şifadır. Bu bilinçle, dini olarak uygun şekilde hizmet vermekteyim. Bayan haccame ve bayan hacamatçı aradığınızda bana ulaşın. Sertifikalı, hijyenik ortamda, tek kullanımlı malzemeler ile acısız ve kısa süreli tedavi.

Kupa Tedavisi binlerce yıl öncesine dayanan eski tıbbi tedavi yöntemlerinin en şifalısıdır. Şifa Allah’tan dır.

 1. Saçlarınızı kaybeteden hacamat yaptırabilirsiniz.
 2. Steril ortam ve sağlıklı seanslar.
 3. Tek kullanımlık malzemeler ile hacamat.

Yurtdışından gelen misafirler için “Hacamat Cupping” başlığı altında hizmet verebilirim. Randevularınızı 3 gün öncesinden almanızı önermekteyim. Hacamat türleri için Hacamat Türleri ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Genel Olarak Hacamat Etkileri Nelerdir?

 • Kaslarımızı gevşetir.
 • Manevi hayatımıza olumlu katkı sağlar.
 • Vücudumuzun herhangi bir yerindeki sertlikleri alır.
 • Damarlardaki sertliklerin azalmasını sağlar.
 • Migren, bel boyun fıtığı gibi ağrıları ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
 • Uykusuzluk problemini gidermeye yardımcı olur.
 • Ani sinirleme gibi ciddi bir problemin çözümlesine yardımcı olur.

Hacamat Hangi Hastalıklara Uygulanır?

 • Bağışıklık sistemi güçsüzlüğü
 • Kronik yorgunluklar (Halsizlik, Tembellik)
 • Kısırlık
 • Prostat ve Cinsel zayıflık
 • Hormon bozukluğu
 • Yumurtalık hastalıkları
 • Obezite
 • Baş ağrısı, bel-boyun fıtığı, migren
 • HipertansiyonŞeker Hastalığı
 • Ayak ağrıları
 • Kas-iskelet hastalıkları (bel ağrısı, boyun ağrısı, omuz ağrısı, romatizma, osteoartrit)

Kupa Tedavisi (Hacamat) Ne Zaman Yapılır?

Dini geleneklere göre kupa tedavisi yani hacamat Peygamber Hz. Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in bir tavsiyesi olarak kabul görmüştür. Hacamat ve Kupa tedavisi genel iyilik hali ve bazı özel durumları yani hastalıkları tedavi etmek için uygulanmaktadır. Bu özel durumlarda hacamat ve kupa tedavisi uygulaması için özel bir gün ya da zaman yoktur!!! Bazı tarihlerde yapılmasının faydası daha fazladır.

Ancak genel iyilik hali için hicri ayın ikinci yarısındaki “üç tekli günde” yapılması daha uygun görülmektedir. Bununla birlikte ayın 15.inden sonraki tekli günlerde (15, 17 19, 21, 23, 25, 27. günler) yaptırılması da daha faydalıdır. Bu şekilde kabul gören uygulamaları gerçekleştirmekteyim.

Kupa tedavisinden önce oruç tutmaya, diyet uygulamaya ya da kan sulandırıcı ilaç hariç, ilaçların kesilmesine gerek yoktur. Sadece hayvansal gıdalardan (et, süt, yumurta gibi), ve cinsel birliktelikten (cima)’dan öncesi ve sonrasında uzak durulması daha iyi bir tercihdit.

Kupa Tedavisi (Hacamat) Nasıl Yapılır?

Hacamat tedavisi yani kupa masajı kısmen de olsa cerrahi bir müdahaledir. Kupa masajı cerrahi olarak görünmese de bir sonraki aşaması cerrahi müdaheleye benzemektedir. Kime ve nasıl yapılacağı tüm tedavi metodlarında olduğu gibi doktorlar tarafından hastanelerde belirlenebilir. Ben de Ayşe Özcan olarak evimde ve sizin evinizde tek ya da 2,3,4 ve daha fazla gruplara hacamat ve kupa tedavisi uygularım. Uygulamayı, steril ortamda, tek kullanımlık malzemeler ile yapmaktayım. Hacamatın ne zaman yapıldığını yukaradaki başlıkta öğrendiniz. Gerekli olduğu zamanlarda işin ehli tarafından uygulanır. Bayan hacamatçı olarak İstanbul‘da haccame görevini ifa ediyorum. Aynı zamanda Fizyoterapist olduğum için hacamat ile birlikte bazı fizik tedavi uygulamaları ile sorunlarınızın giderilmesi konusunda destek vermekteyi.

Hacamat Vücudun Hangi Bölgelerine Yapılır?

Hacamat denince ilk akla gelen sırt bölgesidir. Hemen hemen her hacamar sırt bölgesinden başlar. Genellikle sırt bölgesine uygulama yapılıyor olsa da yaptıran kişinin hastalığına, şikayetine göre farklı bölgelerde yapılabilir. Yüz bölgesinde, ayak bölgesinde, baldır bölgesinde, kafa-baş bölgesi ve vücudun diğer akupunktur noktalarına da yapılabilir.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

Her insan kendi yaşam tarzına ve gerçekleştirdikleri faaliyetlere bağlı olarak vücudunun farklı taleplerini yapar. Vücudunun bu taleplere nasıl cevap verdiği, genel fiziksel durumu da dahil olmak üzere bir dizi faktör tarafından yönetilmektedir.

İstanbul’daki fizyoterapist Ayşe Özcan fizyoterapi, daha sağlıklı ve eksiksiz bir hayatın tadını çıkarmanıza yardımcı olmak için, güçlü yanlarınızı en üst düzeye çıkarmak, kötü alışkanlıkları ortadan kaldırmak ve zayıf bölgeleri asgari düzeye indirmek için vücudunuzu kullanmanın en iyi yolunu bulmanıza yardımcı olabilir. Ayşe Özcan bağımsız yaşama izin veren bir fiziksel işlev seviyesini geri kazandırmaya ve sürdürmeye daha fazla odaklanmaktadır.

Web sayfama hoşgeldiniz

Web siteme hoşgeldiniz. Özel gelen talepler ve teknolojinin imkanlarını kullanarak web sitemi hataya geçirdim. Sitemde sizlere yardımcı olabileceğim konuları ve hizmet kategorilerini bulabilirsiniz. Faydalı yazılar ve makaleler ile sizlere özel bilgileri paylaşacağım.

konularında bana ulaşabilirsiniz.

Bayan Hacamatçı Ayşe Özcan

Bayan Hacamatçı Ayşe Özcan

Yılların verdiği tecrübe ile bana ulaşıp hacamat yaptırabilirsiniz. Evinizde toplu arkadarş grubunuza Hacamat Tedavisi …

kupa-hacamat

Hacamat Kupa Tedavisi

İnsanlar vücuttaki iltihap veya ağrıyı hafifletmek için bu tedaviyi kabul ederler. Bazıları da rahatladığını …

Hacamat Türleri Nelerdir?

Hacamat Türleri Üç farklı geleneksel çukurluk yöntemi kullanılmıştır. Bu yöntemler kuru çukurluğu, ıslak çukurluğu …