Kategori: <span>Manuel Terapi</span>

Egzersiz Terapisi

Egzersiz Terapisi, belirli terapötik hedefler için tasarlanmış ve reçete edilen bir fiziksel aktivite planı veya planıdır. Amacı, normal kas-iskelet işlevinin restorasyonuna veya nöro-yeniden eğitim, yürüyüş eğitimi ve terapötik aktiviteler yoluyla hastalık veya yaralanmaların neden olduğu yaralanma yerinin altındaki ve altındaki ağrıyı azaltmaktır. Doğası gereği tekrarlayan ve yoğun olan, istemcinin nöroplastisiteyi teşvik etmesi için zaman ve özveri gerektirmesidir.

Terapi, egzersiz bilimi, egzersiz fizyolojisi veya diğer benzer derecelerde eğitim geçmişi olan profesyoneller tarafından sağlanmaktadır. Bir egzersiz terapisi programına katılan müşteriler, artmış motor veya duyusal işlevden, artan bağımsızlıktan, ilaç kullanımının azaltılmasından, hastane ziyaretlerinin azaltılmasından ve genel sağlığın arttırılmasından yararlanabilirler.

Akupunktur ve Kuru İğneleme

Kuru iğneleme, kas ağrısını kolaylaştırmak için tasarlanmış modern bir tedavidir. Kuru iğneleme sırasında, bir uygulayıcı cildinize birkaç filiform iğneyi sokar. Filiform iğneler, vücuda sıvı eklemeyen ince, kısa, paslanmaz çelik iğnelerdir. Uygulayıcılar, iğneleri kaslarınızdaki veya dokununuzdaki “tetik noktalarında” yerleştirirler. Noktalar düğümlü veya sert kas alanlarıdır. İğne, düğümü serbest bırakmaya ve herhangi bir kas ağrısını veya spazmını rahatlatmaya yardımcı olur. İğneler cildinizde kısa bir süre, genellikle 10 ile 30 dakika arasında kalacaktır. Bazı kas ağrıları ve sertliği için rahatlama sağlar. Ek olarak, tetik noktalarının hafifletilmesi esnekliği artırabilir ve hareket aralığını artırabilir. Bu nedenle bu yöntem genellikle spor yaralanmaları, kas ağrısı ve hatta fibromiyalji ağrısını tedavi etmek için kullanılır.

Bayan Hacamatçı Ayşe Özcan

Bayan Hacamatçı Ayşe Özcan

Yılların verdiği tecrübe ile bana ulaşıp hacamat yaptırabilirsiniz. Evinizde toplu arkadarş grubunuza Hacamat Tedavisi …

kupa-hacamat

Hacamat Kupa Tedavisi

İnsanlar vücuttaki iltihap veya ağrıyı hafifletmek için bu tedaviyi kabul ederler. Bazıları da rahatladığını …

Hacamat Türleri Nelerdir?

Hacamat Türleri Üç farklı geleneksel çukurluk yöntemi kullanılmıştır. Bu yöntemler kuru çukurluğu, ıslak çukurluğu …