Kategori: <span>Hacamat</span>

Bayan Hacamatçı Ayşe Özcan

Bayan Hacamatçı Ayşe Özcan

Yılların verdiği tecrübe ile bana ulaşıp hacamat yaptırabilirsiniz. Evinizde toplu arkadarş grubunuza Hacamat Tedavisi Yaptırın! Hemen Arayın. Mesai saati dışında açık olarak hizmet vermekteyim. İstanbul için Maltepe’den istediğiniz yere gelerek hacamat yapabilirim. Profesyonel bayan haccame, bayan hacamatçı olarak uzmanlaştım. Hacamat ve kupa terapisi şifadır. Bu bilinçle, dini olarak uygun şekilde hizmet vermekteyim. Bayan haccame ve bayan hacamatçı aradığınızda bana ulaşın. Sertifikalı, hijyenik ortamda, tek kullanımlı malzemeler ile acısız ve kısa süreli tedavi.

Kupa Tedavisi binlerce yıl öncesine dayanan eski tıbbi tedavi yöntemlerinin en şifalısıdır. Şifa Allah’tan dır.

 1. Saçlarınızı kaybeteden hacamat yaptırabilirsiniz.
 2. Steril ortam ve sağlıklı seanslar.
 3. Tek kullanımlık malzemeler ile hacamat.

Yurtdışından gelen misafirler için “Hacamat Cupping” başlığı altında hizmet verebilirim. Randevularınızı 3 gün öncesinden almanızı önermekteyim. Hacamat türleri için Hacamat Türleri ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Genel Olarak Hacamat Etkileri Nelerdir?

 • Kaslarımızı gevşetir.
 • Manevi hayatımıza olumlu katkı sağlar.
 • Vücudumuzun herhangi bir yerindeki sertlikleri alır.
 • Damarlardaki sertliklerin azalmasını sağlar.
 • Migren, bel boyun fıtığı gibi ağrıları ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
 • Uykusuzluk problemini gidermeye yardımcı olur.
 • Ani sinirleme gibi ciddi bir problemin çözümlesine yardımcı olur.

Hacamat Hangi Hastalıklara Uygulanır?

 • Bağışıklık sistemi güçsüzlüğü
 • Kronik yorgunluklar (Halsizlik, Tembellik)
 • Kısırlık
 • Prostat ve Cinsel zayıflık
 • Hormon bozukluğu
 • Yumurtalık hastalıkları
 • Obezite
 • Baş ağrısı, bel-boyun fıtığı, migren
 • HipertansiyonŞeker Hastalığı
 • Ayak ağrıları
 • Kas-iskelet hastalıkları (bel ağrısı, boyun ağrısı, omuz ağrısı, romatizma, osteoartrit)

Kupa Tedavisi (Hacamat) Ne Zaman Yapılır?

Dini geleneklere göre kupa tedavisi yani hacamat Peygamber Hz. Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in bir tavsiyesi olarak kabul görmüştür. Hacamat ve Kupa tedavisi genel iyilik hali ve bazı özel durumları yani hastalıkları tedavi etmek için uygulanmaktadır. Bu özel durumlarda hacamat ve kupa tedavisi uygulaması için özel bir gün ya da zaman yoktur!!! Bazı tarihlerde yapılmasının faydası daha fazladır.

Ancak genel iyilik hali için hicri ayın ikinci yarısındaki “üç tekli günde” yapılması daha uygun görülmektedir. Bununla birlikte ayın 15.inden sonraki tekli günlerde (15, 17 19, 21, 23, 25, 27. günler) yaptırılması da daha faydalıdır. Bu şekilde kabul gören uygulamaları gerçekleştirmekteyim.

Kupa tedavisinden önce oruç tutmaya, diyet uygulamaya ya da kan sulandırıcı ilaç hariç, ilaçların kesilmesine gerek yoktur. Sadece hayvansal gıdalardan (et, süt, yumurta gibi), ve cinsel birliktelikten (cima)’dan öncesi ve sonrasında uzak durulması daha iyi bir tercihdit.

Kupa Tedavisi (Hacamat) Nasıl Yapılır?

Hacamat tedavisi yani kupa masajı kısmen de olsa cerrahi bir müdahaledir. Kupa masajı cerrahi olarak görünmese de bir sonraki aşaması cerrahi müdaheleye benzemektedir. Kime ve nasıl yapılacağı tüm tedavi metodlarında olduğu gibi doktorlar tarafından hastanelerde belirlenebilir. Ben de Ayşe Özcan olarak evimde ve sizin evinizde tek ya da 2,3,4 ve daha fazla gruplara hacamat ve kupa tedavisi uygularım. Uygulamayı, steril ortamda, tek kullanımlık malzemeler ile yapmaktayım. Hacamatın ne zaman yapıldığını yukaradaki başlıkta öğrendiniz. Gerekli olduğu zamanlarda işin ehli tarafından uygulanır. Bayan hacamatçı olarak İstanbul‘da haccame görevini ifa ediyorum. Aynı zamanda Fizyoterapist olduğum için hacamat ile birlikte bazı fizik tedavi uygulamaları ile sorunlarınızın giderilmesi konusunda destek vermekteyi.

Hacamat Vücudun Hangi Bölgelerine Yapılır?

Hacamat denince ilk akla gelen sırt bölgesidir. Hemen hemen her hacamar sırt bölgesinden başlar. Genellikle sırt bölgesine uygulama yapılıyor olsa da yaptıran kişinin hastalığına, şikayetine göre farklı bölgelerde yapılabilir. Yüz bölgesinde, ayak bölgesinde, baldır bölgesinde, kafa-baş bölgesi ve vücudun diğer akupunktur noktalarına da yapılabilir.

kupa-hacamat

Hacamat Kupa Tedavisi

İnsanlar vücuttaki iltihap veya ağrıyı hafifletmek için bu tedaviyi kabul ederler. Bazıları da rahatladığını iddia ediyor. Kan akışına yardımcı olur ve derin doku masajına benzer. Bu tedavi günümüzde daha popüler hale geliyor. Fakat pek çok insan yüzyıllardır etrafta olduğunu bilmiyor.

Hacamat aynı zamanda İslam halkının yaptığı bir tıbbi uygulamadır. Ağrıdan kurtulmak ve bazı hastalıkların tedavisi için kullanırlar. Bu tür bir terapi, vücuda verdiği tüm sağlık yararları nedeniyle Muhammed tarafından peygamber tarafından sık sık yapıldı. Bu uygulama sadece İslam ve Çinli insanlar tarafından yapılmadı. Yunanlılar, Araplar ve Persler de bunu uyguladılar. Uzun zamandır var olmuş ve dünyanın farklı bölgelerinde mevcut.

Çukur terapisi yıllardır etraftadır ve günümüze kadar hala devam etmektedir. Bunun nedeni, vücut için çok faydalı olmasıdır. İşte bu antik alternatif ilaç tedavisinin 8 bilimsel olarak kanıtlanmış faydaları şunlardır:

Vücuttaki herhangi bir zayıflığı ortadan kaldırır. Bir kişi, hastalıklar veya yetersiz beslenme sonucu vücut zayıflığı yaşayabilir. Modern tıbbın bile bir çok hastalığı teşhis etmek zordur. Bu hastalıklar kontrol edilmezse ve tedavi edilmezse, vücut için zararlı olabilirler. Etkiler vücudun tüm kısımları etkilenene kadar yayılabilir ve kötüleşebilir.

kupa-hacamat

Kupa Hacamat Hakkında…

 

 

 

 

 

Çukurluğu tedavi, vücuttaki zayıflığı ortadan kaldırmak için harika bir yoldur. Bu tedavi sayesinde, kişi yorgunluk ve halsizlikten kurtulabilir. Bu, sertleşen sinirler açılarak yapılır. Bu olduğunda, en çok ihtiyaç duyulan vücudun bölümlerine kan verilir. Ayrıca, damarlardaki herhangi bir engel, kaslara zarar vermeden serbest bırakılır.

Ateşi iyileştirir. Çukurluğu tedavi de ateşi tedavi etmek için harika bir yoldur. Antik çağlardan beri tedavinin amaçlarından biridir. O zamanlar uygulayıcılar, ateşin “kötü kan” dan kaynaklandığına inanıyorlardı. Bu yüzden kanı çıkarmak için bu tedaviyi kullandılar, dolayısıyla hastalığı iyileştirdiler.

Bu iddiayı kanıtlamak için günümüz modern çağında modern bilim yoktu. Ancak bugün tıbbi gelişmeler kanıt var. Çalışmalar, çukurluğu tedavi etmenin patojenik faktörleri etkilediğini göstermiştir. Bunlar, vücudun homeostazında ağrı ve rahatsızlığa neden olur.

dogal-tedavi-hacamat
Doğal Tedavi Hacamat

Dermatolojik hastalıklara karşı savaşır. Farklı cilt hastalıkları olan kişiler de çukur terapisinden yararlanabilir. Bu hastalıklar akne, uçuk, apse, kaynar ve hatta sivilce içerebilir. Kanla ilişkili anhidrat. Cupping terapisi lenf sıvılarının yaratılmasına yardımcı olur. Bunlar bakteriler ve çeşitli patojenler ile savaşmak için gereklidir.

Bu tedavi cilde arındırır, kanda bulunan herhangi bir yabancı partikülü ortadan kaldırır. Ayrıca, vücudun savunma mekanizmalarını enfeksiyonlardan korumak için güçlendirilmesine yardımcı olabilir. Çukur terapisi cildin solunumunu iyileştirmeye yardımcı olur. Cildin hücrelerinin gaz değişimini sağlar. Deri hücreleri iyi bir metabolik aktiviteye sahip olduğunda, farklı bezlerin işlevleri de gelişir. Sebasöz ve ter bezleri tuzları ve sebase materyalleri salgılamaya yardımcı olur. Bu bezler ayrıca ürik asitin atılmasına da yardımcı olur. Dermatolojik hastalıklarda çukurluğu tedavi etmenin temel amacı durgun ve sıkışık kanı bırakmaktır. Ancak, aynı zamanda, cildin yüzeyinden toksik maddelerin yok edilmesine yardımcı olur.

Karaciğer hastalıklarının önlenmesine yardımcı olur. Çukur terapisi, karaciğer hastalıklarının önlenmesinde de yardımcıdır. Tedavi senil ve durgun korpusları çıkarır. Aynı zamanda kanda bulunan herhangi bir kirliliği de çıkarır. Bu olduğunda kan karaciğere daha iyi akar. Bu, karaciğerin işlevselliğini ve üretkenliğini geliştirmeye yardımcı olur. Kolesterolü metabolik olarak dönüştürmeye yardımcı olur. Ayrıca kandaki fazla trigliseritlerin dönüştürülmesinden sorumludur.

Karaciğer bu işlevleri yerine getiremezse, kan fazla şeker depolamaya başlar. Bu vücudun kan şekeri seviyesini yükseltir. Çukur terapi sayesinde, karaciğer kanı etkili bir şekilde detoksifiye edebilir. Bu işlem vücudun optimum sıcaklığını da korur. Karaciğer enzimleri de işe yarıyor. Molekülleri daha hızlı parçalayabilirler. Karaciğer iyi çalıştığında, bu hastalıksız olduğu anlamına gelir.

Kan dolaşımını artırır. Hijyen ya da çukurluğu tedavisi de dolaşım sistemini olumlu etkiler. Damarları güçlendirerek kan akışını artırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda tıkalı kanı kaldırarak arteryel kasları güçlendirir. Tutarlı bir kan akışı olmadan, vücut iyi işlev göremez. Bu, bedenin hareketi, nörolojik süreçleri ve vücut sistemlerinin diğer süreçleri için çok önemlidir.

Bayan hacamat yani haccame olarak hizmet vermekteyim. Özel hastalıklarınıza bir nebze de olsa bu doğal tedavi yöntemi ile yardımcı olmaktayım. Hastalıklarınızdan kurtulmak ve doğal yöntemler ile kendinizi iyi hissetmenizi sağlamak için buradayım. Evde hasta ve tedavileriniz için beni arayın. 0543 492 89 19 ‘dan bana ulaşabilirsiniz.

Hacamat Türleri Nelerdir?

Hacamat Türleri

Üç farklı geleneksel çukurluk yöntemi kullanılmıştır. Bu yöntemler kuru çukurluğu, ıslak çukurluğu ve masaj çukurluğunu içerir.

Kuru Çukur Terapi

Kuru çukurluk seansı sırasında cam bardak veya kap, alkol veya otlar gibi yanıcı bir madde kullanarak ateşe verilir. Yangın dışarı çıkmaya başlar ve alternatif tıp uygulayıcısı cam terapi çantasını hastanın cildinin yüzeyine yerleştirir.

Terapi kabı soğuduğunda, bir vakum veya emme oluşturur. Cilt cam bardağa yükselecek ve kızarmaya başlayacaktır. Tipik olarak, bu cam veya silikon bardaklar bir seferde üç dakikaya kadar yerleştirilir. Ancak bazı tedaviler daha uzun süreler gerektirir ve yirmi dakikaya kadar sürebilir.

Kuru çukurluğu az miktarda basınç üretir. Kaplar, yumuşak dokuda kullanım için daha uygundur, böylece cilde karşı güvenli ve sıkı bir sızdırmazlık sağlanır. Deri aynı zamanda yağlanabilir, böylece bardaklar bir alandan daha geniş bir alana hareket ettirilebilir.

Islak çukurluğu
Islak çukur, daha yumuşak bir emme veya vakum üretir ve kuru çukurluğu terapisi gibi üç dakika kadar yerinde tutulabilir. Bununla birlikte, ıslak bir çukur terapi seansı sırasında, çukur terapisti, tipik olarak sterilize bir neşter kullanılarak hastanın cildinde küçük kesikler yapar ve daha sonra kanın bir kısmını çıkarmak için ikinci bir çukur seansı gerçekleştirir. Islak çukur terapi seansından sonra hastanın cildinin normale dönmesi 10 güne kadar sürebilir. Cildin ıslak bir çukur terapi seansı öncesinde ve sonrasında temizlenmesi önemlidir, böylece herhangi bir enfeksiyon riski önlenebilir.

Arap kültüründe, ıslak çukurluğu da hacamat veya tıbbi kanama olarak bilinir. Islak çukurluğu dünyanın birçok Müslüman bölgesinde popülerdir ve İslam peygamberi Muhammed tarafından kullanıldığı bildirilmiştir.

Çin kültüründe, çukurlaşma yöntemleri, soğuk algınlığı ve diğer göğüs enfeksiyonları ile birlikte pnömoni ve bronşit gibi solunum rahatsızlıklarının iyileştirilmesine yardımcı olmak için kullanılır.

Islak çukurluğu bir kan alma şeklidir ve durgun kanı uzaklaştırmak, ısıyı atmak ve ağrıyı gidermek için kullanılır. Islak çukur tedavisinin gerçekleştirildiği ortamın, tedavi alanlarına bulaşmayı önlemek için temiz ve sterilize edilmesi zorunludur.

Masaj çukurluğu
Masaj çukurluğu sırasında, alternatif tıp doktoru, bardakları etrafından dolaştırabilir ve cildinize kaydırabilir ve bir masaj terapisi şekli olarak kabul edilir. Masaj Çukurluğu da kilo kaybı ve selülit azaltma için kullanılmıştır. Silikon terapi kapları bu tip bir çukurlaştırma terapisi için daha tipik olarak kullanılırlar, çünkü bu terapi kapları, uygulayıcının hastanın vücudu boyunca kaymasını kolaylaştıran daha yumuşak ve daha esnektir.

Masaj çukurluğu tedavisinde, kaslar basınç uygulaması ile eğilimlidir. Negatif basınç, ağrı yönetimi ile doku kompresyonuna kıyasla daha iyidir. Çukur terapi yöntemiyle cilt, doku ve kaslar dolaşımını arttırmak ve ağrı yönetimi sağlamak için yukarı doğru çekilir.

Masaj çukurluğu terapisi aynı zamanda farklı yağlar kullanır, böylece bardak hastanın arkasından kolayca kayabilir. Masaj çukurluğu ağrı yönetimi konusunda yardımcı olacak alternatif bir ilaç olarak kabul edilir ve gerginliği hafifletmek için rahatlama ve stres rahatlama duyguları yaratır.

Hacamat Tedavisi Nedir? 

Hacamat ilk olarak Batı Dünyasındaki eski tıp kitaplarında tartışılmış ve Mısırlılar tarafından kullanılan bir tıbbi uygulama olarak tanımlanmıştır. İç hastalıklar için Çukurlaştırma Metodu kullanılarak Hipokrat’ın hesapları da vardır. Ateş çukurluğu da Avrupa, Asya ve Afrika’da uygulanmaktadır. Hacamat alternatif bir ilaç şeklidir ve belki de akupunktur gibi geleneksel Çin Tıbbı olarak da bilinir.

Çukurluğu oyulmuş hayvan boynuzları kullanılarak gerçekleştirildi ve kaynama, yılan derisi ve deri lezyonlarını tedavi etmek için kullanılan bir yöntemdi. Hacamat yönteminin vücuttan toksinleri alması söylendi. Yıl boyunca hacamat uygulaması, hayvan boynuzlarından bambu kaplara ve daha sonra cam bardaklara doğru evrim geçirdi, bugün kullanıldığını görüyoruz. Terapi kapları ayrıca, ısıtma işlemi sırasında yüksek sıcaklıklara maruz kalmaya dayanabilecek toprak ve silikon malzemelerinden de yapılabilir.

Diğer birkaç kültür, birkaç farklı rahatsızlığı tedavi etmek için bir çare olarak Hacamat kullandı. Çinlilerin, cerrahi işlemler sırasında kan akışının cerrahi alandan yönlendirilmesine yardımcı olan bir yöntem olarak hacamat yaptıkları bildirilmiştir. Amerikan ve Avrupalı ​​doktorlar, yaygın soğuk algınlığı ve göğüs enfeksiyonları ve tıkanıklık gibi daha yaygın rahatsızlıkları tedavi etmek için hacamat yaptılar.

Bazı Arap kültürlerinde hijyen terapisi olarak da bilinen Hacamat  , muhtemelen 5000 yıl öncesine dayanan tarihi hesaplarda bahseden büyüleyici bir alternatif tıp çeşididir  . Çin Çukurluğu Terapisi sıklıkla geleneksel Çin tıbbı tedavilerinin ve akupunktur ve akupunktur gibi yöntemlerin daha yaygın olarak bilinen formları ile birlikte kullanılır.

Hacamatnin ardındaki temel fikir, hastanın cildine bir vakum oluşturmak için cam bardak veya silikon bardak yerleştirmektir, böylece kanın vücudun belirli kısımlarında iyileşme ihtiyacı olan yüzeyine kan alınır. Geleneksel Çinli uygulayıcılar, enerjiyi aktarmak için kullanılan vücudun farklı alanlarını veya meridyenlerini tartışırlar. Her bir cismin on iki farklı meridyene sahip olduğuna inanırlar ve tedavi birçok nedenden ötürü her meridyene uygulanabilir.

Alternatif tıp, geleneksel terapilerin veya geleneksel ve modern bilimsel tıp ve uygulamaların yerine kullanılan herhangi bir tıbbi tedavi şekli olarak tanımlanmaktadır. Alternatif tıp, diğer tıbbi tedavi biçimlerinin işe yaramadığını kanıtlayan iyileştirici etkiler sağladığını iddia etmektedir. Alternatif tıp, geleneksel tıpta bulunabilen aynı şifa özelliklerini desteklemenin bir yolu olarak popülaritede hızla büyümektedir, ancak aynı yan etki riski olmadan.

Bayan Hacamatçı Ayşe Özcan

Bayan Hacamatçı Ayşe Özcan

Yılların verdiği tecrübe ile bana ulaşıp hacamat yaptırabilirsiniz. Evinizde toplu arkadarş grubunuza Hacamat Tedavisi …

kupa-hacamat

Hacamat Kupa Tedavisi

İnsanlar vücuttaki iltihap veya ağrıyı hafifletmek için bu tedaviyi kabul ederler. Bazıları da rahatladığını …

Hacamat Türleri Nelerdir?

Hacamat Türleri Üç farklı geleneksel çukurluk yöntemi kullanılmıştır. Bu yöntemler kuru çukurluğu, ıslak çukurluğu …